Rear reflector - 312ZB30PB
Rear reflector
  • Mudguard reflector with 30 mm or 43 mm radius
  • Mounting: screw or glue
  • Approval mark K, ECE-Certified
UVP
Attributes
Feature Rear reflector - 312ZB30PB
Material Plastic
Dimensions in mm 67 x 27 x 10
StVZO-approval Yes
E-mark Yes
Product weight in g 10
Z-Reflector Yes
EAN 4006021013995
Article number 312ZB30PB
Comparison of selected products
Rear reflector - 312ZB30PB
Rear reflector
Price
Material
Plastic
Dimensions
67 x 27 x 10 mm
StVZO-approval
Yes
Mudguard or strut mounting
E-mark
Yes
Product weight
10 g
Z-Reflector
Front reflector with stainless steel bracket for IQ & Cyo
busch-mueller-306SPB-frontstrahler-mit-edelstahl-lasche
Price
Material
Dimensions
- mm
StVZO-approval
Mudguard or strut mounting
E-mark
Product weight
- g
Z-Reflector
Pedestrian rear reflector
Reflector
Plastic
- mm
- g
Rear reflector - 306/1KG
100 x 13 x 8 mm
7 g
Rear reflector - 313/1
38 x 47 x 22,5 mm
14 g
Rear reflector - 313/1K
38 x 47 x 26 mm
13 g
Side reflector - 306/2KGPB2
Side reflector
100 x 13 x 8 mm